
Trzy kraje wykluczone z Mistrzostw Świata 2026. Mistrzostwa Świata FIFA 2026 zapowiadają się jako prawdziwe święto światowego futbolu. Po raz pierwszy w historii, turniej odbędzie się w trzech krajach jednocześnie: Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku. Rozszerzenie do 48 drużyn oraz bezprecedensowa międzynarodowa współpraca przekształcą tę edycję w historyczny moment, oczekiwany z niecierpliwością przez miliony fanów na całym świecie.

Gigantyczne przygotowania do Mistrzostw Świata 2026
Przygotowania do tej olbrzymiej imprezy sportowej obejmują ogromne inwestycje i imponującą koordynację logistyczną. Od modernizacji stadionów po poprawę infrastruktury transportowej, gospodarze zobowiązali się zapewnić niezapomniane wrażenia zarówno dla kibiców, jak i zawodników. FIFA pragnie w ten sposób jeszcze bardziej zwiększyć popularność piłki nożnej w Ameryce Północnej, przybliżając ten sport do serc szerszej publiczności niż kiedykolwiek wcześniej, pisze, pisze forbes.be.
W nowym, rozszerzonym formacie, 48 drużyn będzie miało okazję uczestniczyć w turnieju, co oznacza większą różnorodność na boisku. Europa wyśle 16 reprezentacji, Afryka może mieć nawet do 10 drużyn, Azja weźmie udział z 9 zespołami, a Ameryka Północna i Środkowa będą reprezentowane przez 6 do 8 drużyn. Ameryka Południowa zobaczy nieco zmniejszoną liczbę uczestników w porównaniu do poprzednich edycji.
>>> Przeczytaj także: Na tych trasach w Europie podróż autobusem jest szybsza niż lot samolotem
To szerokie otwarcie odzwierciedla pragnienie FIFA promowania integracji i różnorodności, dając krajom mniej znanym na światowej scenie szansę zabłysnąć i inspirować nowe pokolenia piłkarzy.
Trzy kraje wykluczone z Mistrzostw Świata 2026
Pomimo świątecznej atmosfery, nie wszystkie kraje będą mogły wziąć udział w Mundialu 2026. Rosja pozostaje wykluczona z powodu konfliktu na Ukrainie, Kongo zostało zawieszone za poważne ingerencje polityczne, natomiast Pakistan nie weźmie udziału, ponieważ FIFA i AFC uznały, że nie spełniono tam demokratycznych wymagań dotyczących wewnętrznego procesu wyborczego.
Piłka nożna jako język uniwersalny
Poprzez tę ekspansję FIFA nie tylko wprowadzi więcej drużyn na światową scenę, ale także pobudzi rozwój piłki nożnej w mniej reprezentowanych regionach.
Prezydent FIFA, Gianni Infantino, doskonale podsumował ducha tego przedsięwzięcia:
„Musimy zbudować Mistrzostwa Świata XXI wieku. Piłka nożna nie należy tylko do Europy i Ameryki Łacińskiej.”
Z rewolucyjnym formatem, duchem bezprecedensowej współpracy międzynarodowej oraz obietnicą niezapomnianych meczów, Mistrzostwa Świata 2026 po raz kolejny udowodnią, że piłka nożna to uniwersalny język, który łączy ludzi ze wszystkich zakątków świata.